Systemy przeciwpożarowe

System sygnalizacji pożaru służy do automatycznego wykrywania pożaru w jego początkowej fazie oraz w zależności od potrzeb przesyłania informacji o pożarze do straży pożarnej oraz uruchamiania urządzeń przeciwpożarowych np. dźwiękowego systemu ostrzegawczego, systemu oddymiania.

§ 28.1 Rozporządzenia MSWiA w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów szczegółowo określa w jakich budynkach stosowanie systemu sygnalizacji pożarowej jest wymagane.

Jeżeli jesteście Państwo na tej stronie to Wasz obiekt znajduje się na liście wymienionych w rozporządzeniu lub, jak to bywa coraz częściej, ubezpieczyciel uwarunkował wysokość składki ubezpieczenia od instalacji systemu SSP. Dla naszej firmy nie liczą się powody ze względu na które możemy Państwu pomóc. W ramach systemu możemy zaproponować:


Gdyby jednak zdarzyło się, że oprócz SSP Państwa obiekt wymaga instalacji dodatkowych systemów bezpieczeństwa w zakresie ochrony przeciwpożarowej służymy pomocą w zakresie dźwiękowego systemu ostrzegania lub wentylacji pożarowej.

Realizując Państwa zlecenia korzystamy wyłącznie z systemów liderów w zakresie czynnego bezpieczeństwa przeciwpożarowego /BOSCH, SIEMENS, POLON-ALFA, ESSER, D+H/. Każdy projekt traktujemy indywidualnie służąc Państwu swoją wiedzą i doświadczeniem.